Android Karanlık Temalarlar
Android Karanlık Temalarlar
Android: Karanlık Temalarla İlgili Geliştiricilere Google Mesajı
 
Bu soru, Google’un bu ay yapılan Android Dev Zirvesi’ne taşındı. Google, Android uygulamalarındaki karanlık temaların değerini ifade etti. Android uygulamalarındaki karanlık temaları teşvik etme hareketi, farklı renklerle ilişkili pil akışlarını ve kazanımlarını karşılaştıran bir grafikle güçlendirildi.
 
XDA Geliştiricileri, Google’ın bazı bulgularını sıraladı: Parlaklık, güç kullanımını ve pil ömrünü çoğunlukla doğrusal bir şekilde etkiler. Maksimum parlaklıkta bile karanlık bir tema, AMOLED ekranlarda pil kullanımını %63’e kadar azaltabilir; piksel rengi (en güçlü ve en aç renk beyazdır) değeri güç kullanımını etkileyebilir.
 
SlashGear’da Chris Burns, bulguları açıkladı: “Google’ın paylaştığı ilk ve en belirgin bilgi, ekran parlaklığı ve gücü üzerineydi. Bu oldukça açık olmalı; daha fazla parlaklık daha hızlı güç çekimi demektir. Her zaman mükemmel bir doğrusallık göstermediğini ancak lineerliğe çok yakın olduğunu keşfettiler.”
 
 
Sonuçta, araştırmalar artık daha koyu arayüzlerle ilgili pil tasarruflarını ölçebilirler. Çeşitli teknoloji yazarlarının yorumları ise şöyle:
 
Verge’de Chris Welch : “Karanlık mod / gece modu uygulamalarının OLED ekranlı akıllı telefonlarda pil ömrünü uzatabileceğini uzun zamandır biliyoruz… bireysel piksellerin ekranın karanlık alanlarında daha az iş yapması gerekiyor.
 
Business Insider’da Business Insider: “Karanlık mod, işletim sisteminin veya uygulamanın genel renk temasını siyah rengine dönüştüren bir seçenektir. Bu, uzun süredir cihazlarda, özellikle mobil cihazlarda daha uzun pil ömrü ile ilişkili.”
 
Google’ın karanlık temalara olan tavrını yansıtan yazarlar, bunu bir seçenek olarak belirtiyorlar. Notebookcheck’teki Vaidyanathan Subramaniam: “Umarım, bu, gelecekteki Android sürümlerinin yerel OS seviyesinde Karanlık Mod için bir seçeneğe sahip olacağı anlamına geliyordur.”
 
XDA Geliştiricilerindeki Arol Wright, Google’ın karanlık temalarla kurduğu masanın tamamen mavi olmadığına dikkat çekti. “Google kısa bir süre önce bazı uygulamalarında, en önemlisi Mesajlar ve YouTube’u içeren birçok güç kullanıcısı ve düzenli tüketiciler tarafından alkışlanan bir hareket olarak karanlık modlar kullanmaya başladı. Şimdi, geliştiriciler için uygulamalarında karanlık modları tanıtmaya aktif olarak destek veriyorlar.”
 
Fazeel Ashraf: “Karanlık temanın herkese uygun olmadığını hatırlamakta fayda var. Siyah zemin üzerine beyaz yazı kullanmak herkesin hoşuna giden bir şey değil … Bu yüzden, kullanıcılara seçim yapma şansı vermek, kimseyi incitmez.”
 
Peki sırada ne var? XDA Geliştiricilerindeki Arol Wright: “Google’ın bu konudaki yeni duruşu göz önüne alındığında, önümüzdeki aylarda daha karanlık Google uygulamaları; belkide, nihayet, Android için her yerde geçerli olan tam teşekküllü bir sistem olarak genelinde karanlık mod görmeliyiz. Bir geliştiriciyseniz, uygulamanız için karanlık bir modda çalışmak en azından bir değişiklik olarak iyi bir fikir olabilir.” Paketkontor.com.tr olarak Android'in yeni teknolojilerini takip ediyoruz.
 otel paket kontör parça kontör toptan kontör toptan kontör siteni ekle firme ekle kontör kontör yükle kontör yükle tl yükle fatura tahsilat merkezi fatura tahsilatı fatura ödeme merkezi fatura ödeme sistemi fatura tahsilat sistemi fatura ödeme noktası fatura tahsilat noktası online fatura tahsilatı sıra bulucu gazete oku web tasarım lira yükle malatyaspor yenimalatyaspor online tl yükle kredi kartı ile fatura ödeme fatura ödeme fatura ödeme kuruluşu online kontör yükle parça kontör bayiliği market şarj aleti toptan telefon aksesuarı toptan gsm aksesuarı telefon aksesuarı