İnternete En Bağımlı 15 Ülke Açıklandı
İnternete En Bağımlı 15 Ülke Açıklandı
İnternete En Bağımlı 15 Ülke Açıklandı
 
Ajans Press’in, WalueWalk verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre dünyanın internete en çok bağımlı ülkesi Amerika Birleşik Devletleri oldu.
ABD’yi takip eden ülkeler ise sırasıyla; Brezilya, Makao, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Hong Kong, Suudi Arabistan, Birleşik Krallık ve Güney Kore takip etti. Listede yer alan diğer ülkeler ise Lüksemburg, Almanya, Avusturya, Japonya ve Danimarka oldu.
Dünyanın en çok internet kullanan ilk 15 ülkesi arasında Türkiye yok. TÜİK’in en son yayımladığı rapora göre; Türkiye’deki bireylerin yüzde 72,9’unun internet kullanıcı olduğu saptanmıştı.

 

 

ITS Medya ve Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya incelemesinde konuyla ilgili yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. Gerçekleştirilen yazılı basın incelemesinde, internet başlığı altında, 2018 yılında 196 bin 116 haberin yansıma bulduğu tespit edildi. 2019 yılındaki haber adetleri incelendiğinde ise, internetin 42 bin 151 haber yansıması ile konuşulduğu görüldü. İnternet ile ilgili medyaya yansıyan haberler içeriklerine göre analiz edildiğinde, internetin en çok sosyal medya mecraları ve yılbaşında kalkan adil kullanım kotası haberleri ile konuşulduğu tespit edildi. #paketkontor.com.tr
 paket kontör parça kontör toptan kontör toptan kontör siteni ekle firme ekle kontör kontör yükle kontör yükle tl yükle fatura tahsilat merkezi fatura tahsilatı fatura ödeme merkezi fatura ödeme sistemi fatura tahsilat sistemi fatura ödeme noktası fatura tahsilat noktası online fatura tahsilatı sıra bulucu gazete oku web tasarım lira yükle malatyaspor yenimalatyaspor online tl yükle kredi kartı ile fatura ödeme fatura ödeme fatura ödeme kuruluşu online kontör yükle parça kontör bayiliği